NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов представя своя творба в София, партнира му Щефан Планк
2770
Тонът на времето

Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов представя своя творба в София, партнира му Щефан Планк

Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов застава на пулта пред Софийската филхармония. С него на сцената ще бъде и тромпетистът Щефан Планк, съобщават от филхармонията.Събитието е на 16 юни в зала „България". В програмата са включени прелюд из сюитата „От Средновековието" от Александър Глазунов, Концерт за тромпет и оркестър от Михаил Плетньов, симфония „Манфред" в си минор от Пьотър Илич Чайковски

| 12 Юни 2024, 14:30 ч.
Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов представя своя творба в София, партнира му Щефан Планк
Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов представя своя творба в София, партнира му Щефан Планк
Снимка © Софийска филхармония

Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов застава на пулта пред Софийската филхармония. С него на сцената ще бъде и тромпетистът Щефан Планк, съобщават от филхармонията.

Видинската филхармония под диригентството на маестро Петър Димитров, Орлин Павлов и Еделина Кънева изнесоха концерт от терасата на Исторически музей – Самоков, посветен на празника на града.

Те представиха пред самоковци музикалното шоу „Сън в лятна нощ“.

Изпълнителите бяха посрещнати с аплодисменти, а в края на вечерта самоковци им ръкопляскаха продължително на крака. Музикантите бяха помолени да изпълнят още една песен на бис за финал на класическата вечер. 

Двамата солисти изпълниха основно песни, посветени на любовта и лятото. Орлин Павлов започна с „Индианско лято“. Самоковци чуха и изпълнения от мюзикъла „Котки" като например песента „Спомен“. Прозвуча и световно известната мелодия от филма „Цар лъв“. 

Водещата на събитието Ралица Стоянова каза, че от терасата на музея

Професор Станислав Памукчиев определи изложбата „Рефлексии“ на Валентин Дончевски като „органична рефлексия на неистовата страст на художника и обсесията му да рисува".

Той представи творбите на колегата си днес в сградата на Съюза на българските художници (СБХ).

„Валентин Дончевски е един от най-рисуващите художници“, каза проф. Станислав Памукчиев. Той определи творчеството на художника като феномен и гений. „Валентин Дончевски е обладан от енергия и огромна творческа виталност“, добави той.

Проф. Памукчиев отбеляза, че Валентин Дончевски има много лица като артист и зад всички тях се крие първопричината да ражда образи. „Във всичките му артистични проявления – живопис, поезия, музика, рисунката е първото очертание и обозначаване на опита да се хване неуловимото, същественото“, каза още той.

Човек трябва да бяга от свободата, защото и тя писва. Свободата е територия за безхаберковците. Това казва в интервю Анри Кулев през 2019 г. Днес големият български режисьор, художник, аниматор, сценарист и продуцент отбелязва своята 75-годишнина. „Няма по-голямо условие от свободата, защото това са безсмислени приказки, ако не съществува вътре в теб. Свободата трябва да бъде възпитавана, тя трябва да се преподава в семейството и училището“, казва още той.

„Ние първо се разпаднахме, а след това се затворихме. После се намразихме, защото не се познаваме. Киното също се разпадна. Едно време също имаше омраза, но тя беше концентрирана към ръководството и затова бяхме обединени. В момента, в който общият враг изчезна, ние се превърнахме в условни врагове на себе си. Изведнъж малкото пари сблъскаха главите на поколенията. Младите мислят, че старите им взимат

Приключи първият кръг от отворената покана за артистични идеи за създаване на спектакли. Постъпилите предложения са 51, съобщават от Народния театър, инициатор на конкурса.

На 15 юли ще бъдат обявени имената на кандидатите, допуснати до втори кръг. Те ще бъдат поканени на събеседване с творческа комисия, съставена от представители на различни звена и направления в театъра.

Основната цел на инициативата е да даде възможност за разгръщане и обогатяване на репертоара на Народния театър чрез създаването на условия за артистична среща с различни форми и естетики, предлагащи интердисциплинарни перспективи към създаването на театър и съвременно сценично изкуство.

Както информирахме, отличените творби ще бъдат реализирани на сцена „Апостол Карамитев“ в рамките на сезон 2024/2025 и ще станат част от реп

За първи път в 40-годишната история на „Аполония“  в програмата беше включен сериал. Тази вечер гостите в лятното кино в Созопол гледаха премиерно първия епизод на сериала на Българската национална телевизия (БНТ) „Всичко за сина ми“.

На събитието присъства част от екипа - актрисата и сценарист Христина Апостолова, режисьорът Павел Г. Веснаков, продуцентът и служебен министър на туризма Евтим Милошев, актьорът в главна роля в сериала Димитър Рачков и младият актьор Петър Милошев. 

Този сериал ще бъде излъчен в началото на следващата година и ще бъде в 12 епизода, отбеляза проф. Божидар Манов. „Вие сте богоизбрани, че сте първите, които ще гледат първия епизод“, каза той.

Това е първата среща на този сериал с публиката. Това е нещо много специално за мен - всичко, което исках да кажа, го написах, каза Христина Апосто

Събитието е на 16 юни в зала „България".

В програмата са включени прелюд из сюитата „От Средновековието" от Александър Глазунов, Концерт за тромпет и оркестър от Михаил Плетньов, симфония „Манфред" в си минор от Пьотър Илич Чайковски.

Михаил Плетньов е роден на 14 април 1957 година в Архангелск, в семейство на музиканти. Започва да учи пиано на 7 години при Кира Шашкина в школата за даровити деца към Казанската консерватория. На 13 години продължава обучението си в Централното музикално училище към Московската консерватория „П. И. Чайковски”, в класа на Евгений Тимакин. След първия си успех на международния младежки конкурс Jeunesses Musicales в Париж (1973), постъпва в Московската консерватория, където учи композиция при Алберт Леман и пиано при Яков Флиер. През 1977 печели Всесъюзния конкурс в Ленинград, а на следващата година 21-годишният Плетньов получава златен медал на VI международен конкурс „Чайковски”, което привлича вниманието на целия музикален свят.

С основания от него оркестър оркестър той концертира и прави записи на творби от Скрябин, Шостакович, Римски-Корсаков, Равел, Прокофиев, както и интеграли със симфониите на Чайковски и Бетовен. Концертирал е с диригентите Клаудио Абадо, Бернард Хайтинк, Лорин Маазел и Зубин Мета.

Щефан Планк работи в оркестри като Виенската филхармония и Виенския симфоничен оркестър. В „Музикферайн“ се е появявал със солова програма, съставена от негови авторски композиции, и е представил свой новоразработен и патентован инструмент: тромпет с четири пистона. Концертната му дейност включва изяви с Филхармоничния оркестър на Грац, както и участия в международни фестивали като органния фестивал в Опава, Чехия.

Венецианският филмов фестивал, който от 30-те години на миналия век се провежда на остров Лидо във венецианската лагуна, започна 81-ото си издание с премиера на филма на Тим Бъртън “Бийтълджус Бийтълджус”, съобщиха световните осведомителни агенции.

Година след слабото си издание, пренебрегнато от големите американски студия заради стачката в Холивуд, най-старият филмов фестивал в света възражда репутацията си на стартова площадка за наградите „Оскар“.

На червения килим се събраха всички звездни актьори от лентата на Бъртън. Това са Майкъл Кийтън и Уинона Райдър, които участваха в дебютния филм на Бъртън “Бийтълджус” от 1988 г., както и млади актьори - Джъстин Теру и Джена Ортега, която въпреки крехката си възраст вече си е извоювала статута на актриса на съвременния хорър, благодарение на участието си в проектите Scream (“Писък

Два концерта от лятната си програма ще изнесе тази седмица Габровският камерен оркестър. Това съобщи диригентът на оркестъра Иван Стоянов. 

На 16 юли, вторник, в Художествената галерия „Христо Цокев“, родените в Габрово музиканти Деворина Гамалова – цигулка и пианистките Цветана и Татяна Гигови ще представят Соната за пиано и цигулка оп. 105 от Роберт Шуман, Размишление за цигулка и пиано от Пьотр Илич Чайковски, Скерцо от Йоханес Брамс и Соната за пиано и цигулка от Цезар Франк, посочват от Габровски камерен оркестър. 

Втората проява е насрочена за сряда, 17 юли, на Откритата сцена на Дома на културата (пред сградата на „Имка“). На концерта ще се изявят струнен квартет в състав Пламен Вълков - цигулка, Мая Кършулева - цигулка, Пенка Луладжиева - виола и Христофор Папанчев - виолончело.Те ще изпълнят Струнни квартети № 3 и 4, оп. 76 от Йозеф Хайдн, допълват о

Веселина Касабова, Димитър Караиванов и Мирослав Николов от "Игриказки" – Варна ще гостуват на 3 септември в Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров".

Те ще представят импровизационен театър, съобщиха от шуменската библиотеката.

Екипът на "Игриказки" предлага на участниците възможността да предизвикат себе си, потапяйки се в свят, в който всяка реплика е изненадваща, всяко движение – спонтанно, а смехът и креативността, както и откриването на нови начини човек да изрази и представи себе си по емоционално автентичен начин вървят ръка за ръка, съобщават организаторите на проявата.

Импровизационният театър, често наричан само импро, е форма на театър, често комедия, в която повечето или цялото действие е непланирано и без сценарий. Всички участват в процеса и всички са виновни за крайния резултат, който винаги е добре прекарано време и смях без кра

Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на старата столица, е дело на акордеонистта Калоян Куманов. На сцената с него излязоха Стоян Янкулов - Стунджи (ударни и перкусии), Мирослав Иванов (китара), Юлиан Янев (пиано, кийборд) и Радослав Славчев - Riverman (бас). Гост вокалист беше Христина Нейкова от група „2 наум“, която заедно с дуетната си половинка Юлиан Янев изпълни авторските им песни „Донеси ми“ и „Някой като теб“.  

Публиката чу изпълнения в различни музикални стилове - класика, фолклор, танго, блус, рок. Прозвучаха познати мелодии и песни на Йохан Себастиан Бах, Гари Мур, Metallica. Но всичко беше пречупено през призмата на акордеона, който бе главният герой в този концерт.

На 25 септе

Селекция най-нови български продукции бе представена на Световния фестивал на анимационния филм във Варна.

Сред тях бяха „Свързани“ на Симеон Сокеров, „Чеснова супа“ на Кристиян Захариев, „Дъщерята на артиста“ на Димитър Димитров, „Бразда“ на Найден Николов, „Сестри“ на Денислава Георгиева, Евгени Ганчев и Благослава Кирилова, „Да намериш дома“ на Мария Станишева и „Балада за самозвания рицар Желязко и огнедишащия дракон Димчо“ на Пенко Гелев.

Всички те са създадени през настоящата и миналата година. Някои от авторите гостуваха на форума и разказаха повече за процеса по заснемане на творбите. 

Много положителни оценки събра 12-минутният филм „Свързани“, в който момичето Ана обитава свят, превзет от екраните и медиите, с обсебени от технологиите хора. На финала т

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
2770
Тонът на времето

Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов представя своя творба в София, партнира му Щефан Планк

Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов застава на пулта пред Софийската филхармония.С него на сцената ще бъде и тромпетистът Щефан Планк, съобщават от филхармонията.

| 12 Юни 2024, 14:30 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов представя своя творба в София, партнира му Щефан Планк
Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов представя своя творба в София, партнира му Щефан Планк
Снимка © Софийска филхармония

Световноизвестният пианист, композитор и диригент Михаил Плетньов застава на пулта пред Софийската филхармония. С него на сцената ще бъде и тромпетистът Щефан Планк, съобщават от филхармонията.

Събитието е на 16 юни в зала „България".

Видинската филхармония под диригентството на маестро Петър Димитров, Орлин Павлов и Еделина Кънева изнесоха концерт от терасата на Исторически музей – Самоков, посветен на празника на града.

Те представиха пред самоковци музикалното шоу „Сън в лятна нощ“.

Изпълнителите бяха посрещнати с аплодисменти, а в края на вечерта самоковци им ръкопляскаха продължително на крака. Музикантите бяха помолени да изпълнят още една песен на бис за финал на класическата вечер. 

Двамата солисти изпълниха основно песни, посветени на любовта и лятото. Орлин Павлов започна с „Индианско лято“. Самоковци чуха и изпълнения от мюзикъла „Котки" като например песента „Спомен“. Прозвуча и световно известната мелодия от филма „Цар лъв“. 

Водещата на събитието Ралица Стоянова каза, че от терасата на музея

Професор Станислав Памукчиев определи изложбата „Рефлексии“ на Валентин Дончевски като „органична рефлексия на неистовата страст на художника и обсесията му да рисува".

Той представи творбите на колегата си днес в сградата на Съюза на българските художници (СБХ).

„Валентин Дончевски е един от най-рисуващите художници“, каза проф. Станислав Памукчиев. Той определи творчеството на художника като феномен и гений. „Валентин Дончевски е обладан от енергия и огромна творческа виталност“, добави той.

Проф. Памукчиев отбеляза, че Валентин Дончевски има много лица като артист и зад всички тях се крие първопричината да ражда образи. „Във всичките му артистични проявления – живопис, поезия, музика, рисунката е първото очертание и обозначаване на опита да се хване неуловимото, същественото“, каза още той.

Човек трябва да бяга от свободата, защото и тя писва. Свободата е територия за безхаберковците. Това казва в интервю Анри Кулев през 2019 г. Днес големият български режисьор, художник, аниматор, сценарист и продуцент отбелязва своята 75-годишнина. „Няма по-голямо условие от свободата, защото това са безсмислени приказки, ако не съществува вътре в теб. Свободата трябва да бъде възпитавана, тя трябва да се преподава в семейството и училището“, казва още той.

„Ние първо се разпаднахме, а след това се затворихме. После се намразихме, защото не се познаваме. Киното също се разпадна. Едно време също имаше омраза, но тя беше концентрирана към ръководството и затова бяхме обединени. В момента, в който общият враг изчезна, ние се превърнахме в условни врагове на себе си. Изведнъж малкото пари сблъскаха главите на поколенията. Младите мислят, че старите им взимат

Приключи първият кръг от отворената покана за артистични идеи за създаване на спектакли. Постъпилите предложения са 51, съобщават от Народния театър, инициатор на конкурса.

На 15 юли ще бъдат обявени имената на кандидатите, допуснати до втори кръг. Те ще бъдат поканени на събеседване с творческа комисия, съставена от представители на различни звена и направления в театъра.

Основната цел на инициативата е да даде възможност за разгръщане и обогатяване на репертоара на Народния театър чрез създаването на условия за артистична среща с различни форми и естетики, предлагащи интердисциплинарни перспективи към създаването на театър и съвременно сценично изкуство.

Както информирахме, отличените творби ще бъдат реализирани на сцена „Апостол Карамитев“ в рамките на сезон 2024/2025 и ще станат част от реп

За първи път в 40-годишната история на „Аполония“  в програмата беше включен сериал. Тази вечер гостите в лятното кино в Созопол гледаха премиерно първия епизод на сериала на Българската национална телевизия (БНТ) „Всичко за сина ми“.

На събитието присъства част от екипа - актрисата и сценарист Христина Апостолова, режисьорът Павел Г. Веснаков, продуцентът и служебен министър на туризма Евтим Милошев, актьорът в главна роля в сериала Димитър Рачков и младият актьор Петър Милошев. 

Този сериал ще бъде излъчен в началото на следващата година и ще бъде в 12 епизода, отбеляза проф. Божидар Манов. „Вие сте богоизбрани, че сте първите, които ще гледат първия епизод“, каза той.

Това е първата среща на този сериал с публиката. Това е нещо много специално за мен - всичко, което исках да кажа, го написах, каза Христина Апосто

В програмата са включени прелюд из сюитата „От Средновековието" от Александър Глазунов, Концерт за тромпет и оркестър от Михаил Плетньов, симфония „Манфред" в си минор от Пьотър Илич Чайковски.

Михаил Плетньов е роден на 14 април 1957 година в Архангелск, в семейство на музиканти. Започва да учи пиано на 7 години при Кира Шашкина в школата за даровити деца към Казанската консерватория. На 13 години продължава обучението си в Централното музикално училище към Московската консерватория „П. И. Чайковски”, в класа на Евгений Тимакин. След първия си успех на международния младежки конкурс Jeunesses Musicales в Париж (1973), постъпва в Московската консерватория, където учи композиция при Алберт Леман и пиано при Яков Флиер. През 1977 печели Всесъюзния конкурс в Ленинград, а на следващата година 21-годишният Плетньов получава златен медал на VI международен конкурс „Чайковски”, което привлича вниманието на целия музикален свят.

Венецианският филмов фестивал, който от 30-те години на миналия век се провежда на остров Лидо във венецианската лагуна, започна 81-ото си издание с премиера на филма на Тим Бъртън “Бийтълджус Бийтълджус”, съобщиха световните осведомителни агенции.

Година след слабото си издание, пренебрегнато от големите американски студия заради стачката в Холивуд, най-старият филмов фестивал в света възражда репутацията си на стартова площадка за наградите „Оскар“.

На червения килим се събраха всички звездни актьори от лентата на Бъртън. Това са Майкъл Кийтън и Уинона Райдър, които участваха в дебютния филм на Бъртън “Бийтълджус” от 1988 г., както и млади актьори - Джъстин Теру и Джена Ортега, която въпреки крехката си възраст вече си е извоювала статута на актриса на съвременния хорър, благодарение на участието си в проектите Scream (“Писък

Два концерта от лятната си програма ще изнесе тази седмица Габровският камерен оркестър. Това съобщи диригентът на оркестъра Иван Стоянов. 

На 16 юли, вторник, в Художествената галерия „Христо Цокев“, родените в Габрово музиканти Деворина Гамалова – цигулка и пианистките Цветана и Татяна Гигови ще представят Соната за пиано и цигулка оп. 105 от Роберт Шуман, Размишление за цигулка и пиано от Пьотр Илич Чайковски, Скерцо от Йоханес Брамс и Соната за пиано и цигулка от Цезар Франк, посочват от Габровски камерен оркестър. 

Втората проява е насрочена за сряда, 17 юли, на Откритата сцена на Дома на културата (пред сградата на „Имка“). На концерта ще се изявят струнен квартет в състав Пламен Вълков - цигулка, Мая Кършулева - цигулка, Пенка Луладжиева - виола и Христофор Папанчев - виолончело.Те ще изпълнят Струнни квартети № 3 и 4, оп. 76 от Йозеф Хайдн, допълват о

Веселина Касабова, Димитър Караиванов и Мирослав Николов от "Игриказки" – Варна ще гостуват на 3 септември в Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров".

Те ще представят импровизационен театър, съобщиха от шуменската библиотеката.

Екипът на "Игриказки" предлага на участниците възможността да предизвикат себе си, потапяйки се в свят, в който всяка реплика е изненадваща, всяко движение – спонтанно, а смехът и креативността, както и откриването на нови начини човек да изрази и представи себе си по емоционално автентичен начин вървят ръка за ръка, съобщават организаторите на проявата.

Импровизационният театър, често наричан само импро, е форма на театър, често комедия, в която повечето или цялото действие е непланирано и без сценарий. Всички участват в процеса и всички са виновни за крайния резултат, който винаги е добре прекарано време и смях без кра

Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на старата столица, е дело на акордеонистта Калоян Куманов. На сцената с него излязоха Стоян Янкулов - Стунджи (ударни и перкусии), Мирослав Иванов (китара), Юлиан Янев (пиано, кийборд) и Радослав Славчев - Riverman (бас). Гост вокалист беше Христина Нейкова от група „2 наум“, която заедно с дуетната си половинка Юлиан Янев изпълни авторските им песни „Донеси ми“ и „Някой като теб“.  

Публиката чу изпълнения в различни музикални стилове - класика, фолклор, танго, блус, рок. Прозвучаха познати мелодии и песни на Йохан Себастиан Бах, Гари Мур, Metallica. Но всичко беше пречупено през призмата на акордеона, който бе главният герой в този концерт.

На 25 септе

Селекция най-нови български продукции бе представена на Световния фестивал на анимационния филм във Варна.

Сред тях бяха „Свързани“ на Симеон Сокеров, „Чеснова супа“ на Кристиян Захариев, „Дъщерята на артиста“ на Димитър Димитров, „Бразда“ на Найден Николов, „Сестри“ на Денислава Георгиева, Евгени Ганчев и Благослава Кирилова, „Да намериш дома“ на Мария Станишева и „Балада за самозвания рицар Желязко и огнедишащия дракон Димчо“ на Пенко Гелев.

Всички те са създадени през настоящата и миналата година. Някои от авторите гостуваха на форума и разказаха повече за процеса по заснемане на творбите. 

Много положителни оценки събра 12-минутният филм „Свързани“, в който момичето Ана обитава свят, превзет от екраните и медиите, с обсебени от технологиите хора. На финала т

С основания от него оркестър оркестър той концертира и прави записи на творби от Скрябин, Шостакович, Римски-Корсаков, Равел, Прокофиев, както и интеграли със симфониите на Чайковски и Бетовен. Концертирал е с диригентите Клаудио Абадо, Бернард Хайтинк, Лорин Маазел и Зубин Мета.

Щефан Планк работи в оркестри като Виенската филхармония и Виенския симфоничен оркестър. В „Музикферайн“ се е появявал със солова програма, съставена от негови авторски композиции, и е представил свой новоразработен и патентован инструмент: тромпет с четири пистона. Концертната му дейност включва изяви с Филхармоничния оркестър на Грац, както и участия в международни фестивали като органния фестивал в Опава, Чехия.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.